Jak dobrać wielkość płytek do naszej łazienki?

Poszukując płytek do łazienki czy kuchni należy brać pod uwagę wiele czynników, wiele osób na początku zwraca uwagę na kolorystykę, jednak bardzo ważny jest rozmiar płytek, warto dopasować je jak najlepiej do wielkości pomieszczenia, rozplanować ich ułożenie.

Dostępnych jest bardzo wiele formatów, przykładowo 60×60 cm, 80×80 cm, lub też większe płytki 120×120 cm. Poszczególne modele posiadają także wersje prostokątne, dzięki czemu łatwiej dopasujemy ilość płytek, które będą potrzebne do ułożenia w danym pomieszczeniu.

Jak dobrać wielkość płytek do naszej łazienki?

Płytki w dużym formacie to doskonały pomysł

Glazurnik, który będzie układał płytki, pomoże nam określić ilość potrzebną do naszej kuchni czy też łazienki, weźmie pod uwagę potrzebę docięcia czy też wykonania cokołów na ścianach. Obecnie coraz częściej wybieramy płytki o większym formacie, przykładowo 80×80 cm, które bardzo dobrze prezentują się naszych podłogach. Dobrym pomysłem jest wybranie płytek gresowych, w przypadku łazienki najlepiej zakupić gres szkliwiony, warstwa szkliwa będzie zapewniała ochronę przed wodą oraz wilgocią. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na właściwości antypoślizgowe oraz wchłanialność wody. W przypadku innych pomieszczeń ważniejszym parametrem może się okazać przykładowo odporność na ścieranie.

Dostępne są także płytki ceramiczne 80×80 cm, jednak wielu klientów skłania się obecnie do wyboru gresu. Jest to materiał bardziej wytrzymały, który również bardzo dobrze sprawdzi się na naszej ścianie. Dostępne są płytki imitujące marmur, płytki w stylu loftowym imitujące beton, znajdziemy bardzo wiele kolorów, odcieni, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać kolor, który najbardziej mu odpowiada. Możemy spotkać się z płytkami rektyfikowanymi, jest to płytka docięta, w ten sposób otrzymujemy równe brzegi oraz kąt 90 stopni pomiędzy bokami. Są to płytki równe, można lepiej je spasować, dzięki czemu podłoga będzie bardziej jednolita. Bardzo dobrze wyglądają na dużych powierzchniach, możemy wykorzystać je w naszym salonie czy też często płytki 80×80 cm lub 120×120 cm wykorzystywane są w firmach, urzędach, czy też hotelach.

Jeżeli chcemy zakupić płytki 80×80 cm, warto odwiedzić sklep internetowy https://kaflando.pl, możemy wybrać bardzo wiele ciekawych modeli, wytrzymałe płytki gresowe czy też ceramikę na ściany. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się płytki imitujące marmur w różnych odcieniach, wybierzemy także płytki kolorowe, białe lub też czarne.

Dom

Stwórz wymarzony dom z drewnianą konstrukcją szkieletową!

Dlaczego warto wybrać drewnianą konstrukcję szkieletową? Drewniana konstrukcja szkieletowa to nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale także funkcjonalne i ekologiczne. Dzięki naturalnym właściwościom drewna, domy z taką konstrukcją są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Ponadto, drewno jest materiałem, który tworzy przyjemny klimat wewnątrz budynku, co wpływa pozytywnie na komfort mieszkańców. Drewniana konstrukcja szkieletowa pozwala również na […]

Czytaj dalej
Dom

Czy zakup lampy z kloszem szklanym ma jakikolwiek sens?

Nurtuje cię jedno ciekawe w tym momencie pytanie, a mianowicie czy zakup lampy z kloszem szklanym, ma jakikolwiek sens? Czy szkło w dalszym ciągu doskonale potrafi pomóc nam w rozproszeniu światła, jednocześnie stworzeniu oświetlenia w miejscu, gdzie takie wyposażenie jak lampy oraz żyrandole szklane się znajdą? Oczywiście jak najbardziej, zresztą nie jest niczym dziwnym pojawienie […]

Czytaj dalej
Dom

Efektywność pomp ciepła w podgrzewaniu wody basenowej.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie czynniki wpływają na efektywność pomp ciepła w podgrzewaniu wody basenowej? To ciekawe zagadnienie, które może pomóc Ci zrozumieć, dlaczego niektóre systemy podgrzewania wody osiągają lepsze rezultaty niż inne. W tym artykule spojrzymy głębiej na różne aspekty związane z efektywnością pomp ciepła, byś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojego basenu. Pomp […]

Czytaj dalej