Jak dobrać wielkość płytek do naszej łazienki?

Poszukując płytek do łazienki czy kuchni należy brać pod uwagę wiele czynników, wiele osób na początku zwraca uwagę na kolorystykę, jednak bardzo ważny jest rozmiar płytek, warto dopasować je jak najlepiej do wielkości pomieszczenia, rozplanować ich ułożenie.

Dostępnych jest bardzo wiele formatów, przykładowo 60×60 cm, 80×80 cm, lub też większe płytki 120×120 cm. Poszczególne modele posiadają także wersje prostokątne, dzięki czemu łatwiej dopasujemy ilość płytek, które będą potrzebne do ułożenia w danym pomieszczeniu.

Jak dobrać wielkość płytek do naszej łazienki?

Płytki w dużym formacie to doskonały pomysł

Glazurnik, który będzie układał płytki, pomoże nam określić ilość potrzebną do naszej kuchni czy też łazienki, weźmie pod uwagę potrzebę docięcia czy też wykonania cokołów na ścianach. Obecnie coraz częściej wybieramy płytki o większym formacie, przykładowo 80×80 cm, które bardzo dobrze prezentują się naszych podłogach. Dobrym pomysłem jest wybranie płytek gresowych, w przypadku łazienki najlepiej zakupić gres szkliwiony, warstwa szkliwa będzie zapewniała ochronę przed wodą oraz wilgocią. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na właściwości antypoślizgowe oraz wchłanialność wody. W przypadku innych pomieszczeń ważniejszym parametrem może się okazać przykładowo odporność na ścieranie.

Dostępne są także płytki ceramiczne 80×80 cm, jednak wielu klientów skłania się obecnie do wyboru gresu. Jest to materiał bardziej wytrzymały, który również bardzo dobrze sprawdzi się na naszej ścianie. Dostępne są płytki imitujące marmur, płytki w stylu loftowym imitujące beton, znajdziemy bardzo wiele kolorów, odcieni, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać kolor, który najbardziej mu odpowiada. Możemy spotkać się z płytkami rektyfikowanymi, jest to płytka docięta, w ten sposób otrzymujemy równe brzegi oraz kąt 90 stopni pomiędzy bokami. Są to płytki równe, można lepiej je spasować, dzięki czemu podłoga będzie bardziej jednolita. Bardzo dobrze wyglądają na dużych powierzchniach, możemy wykorzystać je w naszym salonie czy też często płytki 80×80 cm lub 120×120 cm wykorzystywane są w firmach, urzędach, czy też hotelach.

Jeżeli chcemy zakupić płytki 80×80 cm, warto odwiedzić sklep internetowy https://kaflando.pl, możemy wybrać bardzo wiele ciekawych modeli, wytrzymałe płytki gresowe czy też ceramikę na ściany. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się płytki imitujące marmur w różnych odcieniach, wybierzemy także płytki kolorowe, białe lub też czarne.

Dom

Trawa krajobrazowa na każde podłoże

Pierwsze wersje sztucznej trawy były bardzo niedopracowane, ale wraz z rozwojem technologii udało się uzyskać produkt o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Obecnie syntetyczna murawa jest używana na boiskach sportowych, zdobi przydomowe ogrody, tarasy i balkony. Można ją spotkać w wielu miejscach, dotyczy to również kempingów, otoczenia firmowych budynków, placów zabaw. W przeciwieństwie do naturalnej […]

Czytaj dalej
Dom

Znakomite czarne płytki o sześciu bokach

Czasami mamy dosyć sztampowości oraz tego co jest u wszystkich innych. I w związku z tym wielu z nas już od dawna na pewno ma jej po dziurki w nosie. Zapytacie się może w tym miejscu co te poglądy mają wspólnego jeśli chodzi o płytki ceramiczne o których w tym miejscu mamy zamiar wam po […]

Czytaj dalej
Dom

Filtrowana woda prosto z kranu – komfort i ekologia

Urządzanie kuchni wymaga podjęcia wielu decyzji. Coraz częściej wybierane są rozwiązania ekologiczne i funkcjonalne. Jedną z takich opcji jest zastosowanie filtru podzlewowego, który umożliwia korzystanie z filtrowanej wody w każdym momencie. To jedna z wielu zalet tego rozwiązania. Wybór wody – duże znaczenie dla zdrowia i środowiska Woda wydobywająca się bezpośrednio z kranu, czyli popularna […]

Czytaj dalej