Przepisy celne po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Na terenie naszego kraju działalność prowadzi mnóstwo firm, które specjalizują się w różnych formach działalności obejmujących import i eksport towarów do wielu krajów Unii Europejskiej.

Nic w tym dziwnego, ponieważ otwarte granice w ramach wspólnoty sprawiają, że kwestie formalne z zakresu celnego są uproszczone. Do niedawna sytuacja wyglądała podobnie w przypadku współpracy z kontrahentami z Wielkiej Brytanii, ale sprawa uległa komplikacji od 2021 roku. 1 stycznia tego roku w życie weszły zasady związane z tak zwanym Brexitem.

Przepisy celne po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Fachowe wsparcie celne przedsiębiorców po Brexicie

Pod pojęciem Brexitu należy rozumieć wystąpienie Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Oznacza to, że eksport towarów do krajów Zjednoczonego Królestwa oznacza konieczność przestrzegania przepisów celnych, takich samych jak w przypadku obrotu towaru z innymi krajami, które nie należą do UE. Wyjątkiem są jedynie pewne szczególne rozwiązania, które dotyczą Irlandii Północnej. W niektórych przypadkach przepisy powiązane z tym krajem są takie same jak z innymi krajami UE.

Przedsiębiorcy, którzy dotychczas stosowali unijne przepisy wobec kontrahentów z Wielkiej Brytanii, muszą obecnie „przestawić się” na przepisy obowiązujące przedsiębiorców eksportujących towary poza UE. Wiąże się to z koniecznością przechodzenia różnych standardowych i niestandardowych procedur celnych związanych z wwozem towarów, tranzytem, itp. Nie każdy posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie oraz nie każdego stać na zatrudnianie etatowych pracowników odpowiedzialnych za taką pracę.

Na szczęście rozwiązaniem problemu zmieniających się przepisów są usługi oferowane przez wyspecjalizowane agencje celne. Wiele z nich posiada oferty promowane hasłem brexit export. Ich pracownicy pomagają w przygotowywaniu odpowiednich dokumentów i załatwianiu formalności celnych związanych z wywozem towarów do UK oraz innych państw poza UE. Odszukanie takich porządnych agencji celnych jest łatwe, ponieważ wiele firm tego typu promuje swoje działania drogą internetową.

Biznes

Jak Zarabiać W Internecie 4000 Zł Miesięcznie?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby zarabiać pieniądze w internecie, siedząc wygodnie w fotelu? Może chciałbyś mieć dodatkowy dochód, który pozwoliłby Ci spełniać swoje marzenia? Dobrze trafiłeś! W tym artykule dowiesz się, jak możesz zarabiać aż 4000 złotych miesięcznie w internecie. Odpowiednie podejście, ciekawe pomysły i wytrwałość to klucze do sukcesu. Gotowy na tę fascynującą […]

Czytaj dalej
Biznes

Jak Szybko Zarobić Pieniądze Przez Internet?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak szybko zarobić pieniądze przez internet? W dzisiejszym globalnym świecie, internet oferuje wiele możliwości zarabiania pieniędzy w wygodny i efektywny sposób. Niektórzy ludzie zaczynają z niewielkimi środkami, a potem osiągają ogromny sukces. W tym artykule dowiesz się o różnych strategiach, które możesz wykorzystać, aby zarabiać pieniądze online. Oto kilka sprawdzonych sposobów, […]

Czytaj dalej
Biznes

Co To Jest Pozycjonowanie Marketing?

Cześć czytelniku! Dzisiaj chcę z tobą podzielić się fascynującym tematem, który z pewnością wpłynie na sukces twojego biznesu online. To pojęcie może brzmieć skomplikowanie, ale spokojnie, wyjaśnię je w sposób łatwy do zrozumienia. O co chodzi w „pozycjonowaniu marketingowym”? To takie potężne narzędzie, które może wypromować twoją stronę internetową na szczyt wyników wyszukiwania! Czy jesteś […]

Czytaj dalej