Przepisy celne po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Na terenie naszego kraju działalność prowadzi mnóstwo firm, które specjalizują się w różnych formach działalności obejmujących import i eksport towarów do wielu krajów Unii Europejskiej.

Nic w tym dziwnego, ponieważ otwarte granice w ramach wspólnoty sprawiają, że kwestie formalne z zakresu celnego są uproszczone. Do niedawna sytuacja wyglądała podobnie w przypadku współpracy z kontrahentami z Wielkiej Brytanii, ale sprawa uległa komplikacji od 2021 roku. 1 stycznia tego roku w życie weszły zasady związane z tak zwanym Brexitem.

Przepisy celne po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Fachowe wsparcie celne przedsiębiorców po Brexicie

Pod pojęciem Brexitu należy rozumieć wystąpienie Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Oznacza to, że eksport towarów do krajów Zjednoczonego Królestwa oznacza konieczność przestrzegania przepisów celnych, takich samych jak w przypadku obrotu towaru z innymi krajami, które nie należą do UE. Wyjątkiem są jedynie pewne szczególne rozwiązania, które dotyczą Irlandii Północnej. W niektórych przypadkach przepisy powiązane z tym krajem są takie same jak z innymi krajami UE.

Przedsiębiorcy, którzy dotychczas stosowali unijne przepisy wobec kontrahentów z Wielkiej Brytanii, muszą obecnie „przestawić się” na przepisy obowiązujące przedsiębiorców eksportujących towary poza UE. Wiąże się to z koniecznością przechodzenia różnych standardowych i niestandardowych procedur celnych związanych z wwozem towarów, tranzytem, itp. Nie każdy posiada odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym zakresie oraz nie każdego stać na zatrudnianie etatowych pracowników odpowiedzialnych za taką pracę.

Na szczęście rozwiązaniem problemu zmieniających się przepisów są usługi oferowane przez wyspecjalizowane agencje celne. Wiele z nich posiada oferty promowane hasłem brexit export. Ich pracownicy pomagają w przygotowywaniu odpowiednich dokumentów i załatwianiu formalności celnych związanych z wywozem towarów do UK oraz innych państw poza UE. Odszukanie takich porządnych agencji celnych jest łatwe, ponieważ wiele firm tego typu promuje swoje działania drogą internetową.

Biznes Blog

Rzetelny Wynajem Busów w Warszawie – Nasza Oferta

Czy szukasz niezawodnego wynajmu busów i autokarów w Warszawie? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Nasza firma oferuje kompleksowe usługi wynajmu pojazdów, które spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby. Dlaczego warto wybrać naszą ofertę? Przekonaj się, dlaczego jesteśmy najlepszym wyborem na rynku wynajmu busów i autokarów w Warszawie. Nasza Flota Pojazdów Nasza firma może poszczycić […]

Czytaj dalej
Biznes

Jak Płacić Kartą Kredytową Przez Internet?

Witajcie! Dzisiaj porozmawiamy o jednym z najwygodniejszych sposobów płatności online – karcie kredytowej. Zakupy przez internet stają się coraz popularniejsze, a korzystanie z karty kredytowej może sprawić, że proces płatności będzie prostszy i bezpieczniejszy. W tym artykule dowiesz się, jak dokonywać płatności kartą kredytową w internecie krok po kroku, jakie są korzyści z tego rozwiązania, […]

Czytaj dalej
Biznes

Jak Rozliczyć PIT przez Internet w 2020?

Cześć! Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zaoszczędzić cenny czas i uniknąć stresu podczas rozliczania swojego PIT-a? Dobra wiadomość – dzięki technologii możesz to zrobić przez internet! W tym artykule dowiesz się, jak łatwo i szybko rozliczyć swoje podatki online w 2020 roku. Przygotuj się na nieco mniej formalny język, kilka porównań i odpowiedzi na pytania, […]

Czytaj dalej