Chroń nazwę swojej firmy przed nieuczciwą konkurencją

Firmy nieposiadające osobowości prawnej, takie jak osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i spółki jawne, mają ograniczoną ochronę w odniesieniu do wybranej przez siebie nazwy firmy.

Niezależnie od tego, czy używają własnego imienia, czy nazwy handlowej, każdy inny może założyć firmę i handlować pod taką samą nazwą. Pewną pomoc może przynieść prawo dotyczące nieuczciwej konkurencji i praw autorskich, a rejestracja znaku towarowego zapewnia bardziej kompleksową ochronę wybranej przez siebie nazwy firmy.

Chroń nazwę swojej firmy przed nieuczciwą konkurencją

Jak ochronić nazwę swojej firmy przed naruszeniami

Jeśli jedno przedsiębiorstwo zostało założone i wytworzyło pewną wartość firmy, czyli reputację marki, posiada klientów, którzy ufają firmie, nowa firma nie powinna podszywać się pod nią używając jej nazwy czy znaków towarowych, ponieważ kradnie cudzą wartość i narusza jej prawa autorskie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku konkurencyjnych przedsiębiorstw, które działają w tym samym sektorze i mają tych samych potencjalnych klientów, należy zatem zabezpieczyć się przed nieuczciwą konkurencją.

Zarejestrowanie nazwy firmy w Urzędzie Patentowym oznacza, że wybrana nazwa nie może być zarejestrowana przez żadną inną firmę. Dla celów ochrony nazwy firmy, wybrana nazwa nie może być dokładnie taka sama jak inna nazwa firmy. Nawet jeśli nazwa jest nieco inna, może nie być dozwolona, jeśli zostanie uznana za zbyt podobną do innej. Rejestracja znaku towarowego to kolejny sposób na ochronę nazwy firmy. Znak towarowy zapewnia właścicielowi wyłączne prawa do wprowadzania na rynek lub sprzedaży towarów i usług przy użyciu tego znaku towarowego oraz prawo do uniemożliwienia innym używania tych samych lub podobnych znaków do sprzedaży ich produktów.

Znakiem towarowym może być nazwa firmy, nazwa marki, słowo, logo, czcionka, kolor, dźwięk czy zapach lub ich kombinacja. Więcej informacji na temat ochrony nazwy firmy bez rejestracji w Urzędzie Patentowym znaku towarowego znajdziesz na stronie https://znakitowarowe-blog.pl/ochrona-nazwy-firmy-bez-rejestracji-znaku/. Należy również pamiętać, aby chronić swoją firmę również w Internecie, gdzie konkurenci mogą spróbować bezprawnie używać cudzych nazw, logo, znaków towarowych czy domen.

Biznes

Jak Zarabiać W Internecie 4000 Zł Miesięcznie?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby zarabiać pieniądze w internecie, siedząc wygodnie w fotelu? Może chciałbyś mieć dodatkowy dochód, który pozwoliłby Ci spełniać swoje marzenia? Dobrze trafiłeś! W tym artykule dowiesz się, jak możesz zarabiać aż 4000 złotych miesięcznie w internecie. Odpowiednie podejście, ciekawe pomysły i wytrwałość to klucze do sukcesu. Gotowy na tę fascynującą […]

Czytaj dalej
Biznes

Jak Szybko Zarobić Pieniądze Przez Internet?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak szybko zarobić pieniądze przez internet? W dzisiejszym globalnym świecie, internet oferuje wiele możliwości zarabiania pieniędzy w wygodny i efektywny sposób. Niektórzy ludzie zaczynają z niewielkimi środkami, a potem osiągają ogromny sukces. W tym artykule dowiesz się o różnych strategiach, które możesz wykorzystać, aby zarabiać pieniądze online. Oto kilka sprawdzonych sposobów, […]

Czytaj dalej
Biznes

Co To Jest Pozycjonowanie Marketing?

Cześć czytelniku! Dzisiaj chcę z tobą podzielić się fascynującym tematem, który z pewnością wpłynie na sukces twojego biznesu online. To pojęcie może brzmieć skomplikowanie, ale spokojnie, wyjaśnię je w sposób łatwy do zrozumienia. O co chodzi w „pozycjonowaniu marketingowym”? To takie potężne narzędzie, które może wypromować twoją stronę internetową na szczyt wyników wyszukiwania! Czy jesteś […]

Czytaj dalej