Chroń nazwę swojej firmy przed nieuczciwą konkurencją

Firmy nieposiadające osobowości prawnej, takie jak osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i spółki jawne, mają ograniczoną ochronę w odniesieniu do wybranej przez siebie nazwy firmy.

Niezależnie od tego, czy używają własnego imienia, czy nazwy handlowej, każdy inny może założyć firmę i handlować pod taką samą nazwą. Pewną pomoc może przynieść prawo dotyczące nieuczciwej konkurencji i praw autorskich, a rejestracja znaku towarowego zapewnia bardziej kompleksową ochronę wybranej przez siebie nazwy firmy.

Chroń nazwę swojej firmy przed nieuczciwą konkurencją

Jak ochronić nazwę swojej firmy przed naruszeniami

Jeśli jedno przedsiębiorstwo zostało założone i wytworzyło pewną wartość firmy, czyli reputację marki, posiada klientów, którzy ufają firmie, nowa firma nie powinna podszywać się pod nią używając jej nazwy czy znaków towarowych, ponieważ kradnie cudzą wartość i narusza jej prawa autorskie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku konkurencyjnych przedsiębiorstw, które działają w tym samym sektorze i mają tych samych potencjalnych klientów, należy zatem zabezpieczyć się przed nieuczciwą konkurencją.

Zarejestrowanie nazwy firmy w Urzędzie Patentowym oznacza, że wybrana nazwa nie może być zarejestrowana przez żadną inną firmę. Dla celów ochrony nazwy firmy, wybrana nazwa nie może być dokładnie taka sama jak inna nazwa firmy. Nawet jeśli nazwa jest nieco inna, może nie być dozwolona, jeśli zostanie uznana za zbyt podobną do innej. Rejestracja znaku towarowego to kolejny sposób na ochronę nazwy firmy. Znak towarowy zapewnia właścicielowi wyłączne prawa do wprowadzania na rynek lub sprzedaży towarów i usług przy użyciu tego znaku towarowego oraz prawo do uniemożliwienia innym używania tych samych lub podobnych znaków do sprzedaży ich produktów.

Znakiem towarowym może być nazwa firmy, nazwa marki, słowo, logo, czcionka, kolor, dźwięk czy zapach lub ich kombinacja. Więcej informacji na temat ochrony nazwy firmy bez rejestracji w Urzędzie Patentowym znaku towarowego znajdziesz na stronie https://znakitowarowe-blog.pl/ochrona-nazwy-firmy-bez-rejestracji-znaku/. Należy również pamiętać, aby chronić swoją firmę również w Internecie, gdzie konkurenci mogą spróbować bezprawnie używać cudzych nazw, logo, znaków towarowych czy domen.

Biznes

Czy widzieliście znakomite wydruki 3D?

Może i wy już nieraz oglądaliście przynajmniej na zdjęciach perfekcyjne wydruki 3D czyli pochodzące z drukarek trójwymiarowych. I być może byliście nimi jak najbardziej zachwyceni i to rzecz jasna pod każdym możliwym względem. Może jednak to wam w tym momencie nie wystarcza? Może jest tak że już teraz myślicie o tym żeby jak najszybciej odszukać […]

Czytaj dalej
Biznes

Usługi świadczone przez profesjonalne serwisy drukarek

W dzisiejszych czasach w Polsce odnotowywane jest znaczące zwiększenie popularności urządzeń biurowych i drukujących. Taki sprzęt stosuje się nie tylko w firmowych biurach czy też lokalizacjach będących własnością różnych instytucji, ale wykorzystuje się go równiez wśród szerokiego grona użytkowników indywidualnych. Raz na jakiś czas wyposażenie tego rodzaju może jednak ulec awarii wywołanej przez różne czynniki. […]

Czytaj dalej
Biznes

Miejsce gdzie można zakupić lub wynająć nieruchomości

W tej chwili w Polsce zarówno oryginalny jak i wtórny rynek nieruchomości mają się naprawdę bardzo dobrze. My także o tym wiemy albowiem zdajemy sobie sprawę z tego że tak zwany przeciętny Polak ma coraz więcej pieniędzy. Czy w takim razie i ty sam już w tym momencie masz zamiar zakupić lub też wynająć dla […]

Czytaj dalej