Trawa krajobrazowa na każde podłoże

Pierwsze wersje sztucznej trawy były bardzo niedopracowane, ale wraz z rozwojem technologii udało się uzyskać produkt o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Obecnie syntetyczna murawa jest używana na boiskach sportowych, zdobi przydomowe ogrody, tarasy i balkony. Można ją spotkać w wielu miejscach, dotyczy to również kempingów, otoczenia firmowych budynków, placów zabaw. W przeciwieństwie do naturalnej trawy syntetyczny trawnik jest mało wymagający. Utrzymanie go w nienagannym stanie nie sprawia żadnych trudności.

Czy syntetyczna trawa to dobry wybór?

Pod koniec XX wieku syntetyczna murawa była czymś nowym i nie wzbudzała większego zainteresowania. Powstała z myślą o zastąpieniu naturalnego trawnika na boiskach sportowych. Początkowo niezbyt dobrze spełniała swoje zadanie. Wynikało to z twardego, sztywnego podłoża oraz krótkich i rzadkich włókien. Obecnie syntetyczną murawę wytwarza się z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie różnych czynników zewnętrznych. Jest niepodatna na ujemne temperatury, promieniowanie słoneczne, wilgoć. Można też mówić o całkowitej wodoodporności, przepuszczalnym podłożu. Sztuczny trawnik jest łatwy i szybki w montażu. Na jego korzyść przemawia miękkość, przyjemnie się po nim chodzi. Jest wykonany z bezpiecznych materiałów, nie sprawia problemów w pielęgnacji. Łatwo utrzymać go w czystości.

Za jego pomocą możliwe staje się cieszenie piękną murawą przez cały rok, w dowolnym miejscu. Wystarczy założyć trawnik z rolki, dociąć go wedle uznania i gotowe. W dowolnym momencie można dokonać demontażu i zastosować w zupełnie innym miejscu. Syntetyczny trawnik wygląda jak prawdziwy, ale nie wymaga podlewania, nawożenia, koszenia. Niskie koszty utrzymania to kolejna zaleta syntetycznej murawy. Warto zdecydować się na jej założenie, jeśli ktoś chce zaoszczędzić czas i pieniądze. Syntetyczny trawnik jest do kupienia stacjonarnie i w wielu sklepach internetowych. Można liczyć na przystępne ceny i ogromny wybór. Szerokie możliwości doboru kolorystycznego sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Ze sztuczną trawą znika konieczność przeprowadzania rozmaitych prac ogrodowych.

Sztuczna trawa do ogrodu i nie tylko

Sztuczna trawa ogrodowa ma wiele zastosowań. W sklepie dostępnym na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/ jest wiele rodzajów syntetycznej murawy, które różnią się kolorem, gęstością, grubością. W każdym przypadku można liczyć na wysokie walory użytkowe i estetyczne. Trawa boiskowa rewelacyjnie nadaje się do miejsc intensywnie eksploatowanych typu boiska sportowe. Z kolei trawa krajobrazowa pełni funkcję dekoracyjną. Wspaniale prezentuje się na tarasie, w przydomowym ogrodzie.

Może posłużyć także jako podłoże do zabawy. Coraz częściej syntetyczna murawa jest zakładana na placach zabaw. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie, gdyż zapewnia większe bezpieczeństwo. Miękka i przyjemna w dotyku trawa chroni przed bolesnymi upadkami, świetnie je amortyzuje. Sztuczna trawa na balkon to wspaniała alternatywa dla śliskich i zimnych płytek. Można mieć namiastkę roślinności przez cały rok.

Dom

Czy zakup lampy z kloszem szklanym ma jakikolwiek sens?

Nurtuje cię jedno ciekawe w tym momencie pytanie, a mianowicie czy zakup lampy z kloszem szklanym, ma jakikolwiek sens? Czy szkło w dalszym ciągu doskonale potrafi pomóc nam w rozproszeniu światła, jednocześnie stworzeniu oświetlenia w miejscu, gdzie takie wyposażenie jak lampy oraz żyrandole szklane się znajdą? Oczywiście jak najbardziej, zresztą nie jest niczym dziwnym pojawienie […]

Czytaj dalej
Dom

Efektywność pomp ciepła w podgrzewaniu wody basenowej.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie czynniki wpływają na efektywność pomp ciepła w podgrzewaniu wody basenowej? To ciekawe zagadnienie, które może pomóc Ci zrozumieć, dlaczego niektóre systemy podgrzewania wody osiągają lepsze rezultaty niż inne. W tym artykule spojrzymy głębiej na różne aspekty związane z efektywnością pomp ciepła, byś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojego basenu. Pomp […]

Czytaj dalej
Dom

Jak dobrać wielkość płytek do naszej łazienki?

Poszukując płytek do łazienki czy kuchni należy brać pod uwagę wiele czynników, wiele osób na początku zwraca uwagę na kolorystykę, jednak bardzo ważny jest rozmiar płytek, warto dopasować je jak najlepiej do wielkości pomieszczenia, rozplanować ich ułożenie. Dostępnych jest bardzo wiele formatów, przykładowo 60×60 cm, 80×80 cm, lub też większe płytki 120×120 cm. Poszczególne modele […]

Czytaj dalej